Sterownik KRYPTON 340 bufor PID fuzzy logic

  • Dodaj recenzję:
  • Symbol produktu: 340.0

OPIS PODSTAWOWY

Regulator Krypton 340 jest nowoczesnym regulatorem do kotłów miałowych zasypowych z zaawansowanym algorytmem sterowania(PID FUZZY LOGIC) pracą dmuchawy lub wentylatora wyciągowego. Sterownik ten w sposób ciągły i jednocześnie automatyczny steruje dmuchawą, i utrzymuje ustawioną na kotle temperaturę na poziomie stałym. Takie rozwiązanie powoduje że nie mają miejsca gwałtowne skoki temperatury w kotle. Ponadto do regulatora można podłączyć czujnik temperatury spalin, zastosowanie którego ma na celu zmniejszenie ilości ciepła wydmuchiwanego do komina, a co za tym idzie ma to wpływ na ilość spalanego paliwa. Zastosowanie tego regulatora poprawia ergonomię użytkowania: nie trzeba ingerować w ustawiania sterownika w przypadku zmiany opału (paliwa). Mikroprocesorowy regulator Krypton 340 przeznaczony jest do sterowania pracą dmuchawy, pompy CO, pompy CWU, oraz dodatkowej pompy mogącej pracować w 5 trybach (pompa cyrkulacyjna, podłogi, wymiennika, kotłowa oraz bufora). W przypadku wyboru Pompy 3 jako pompy bufora możliwe jest ustawienie układu w jakim podłączona ma być pompa CO (Centralnego Ogrzewania) oraz pompa CWU (pompa ładująca zasobnik CWU). Wyboru można dokonać w parametrach:

 - Zasilanie CO: z kotła, z kotła + bufor, z bufora

 - Zasilanie CWU: z kotła, z kotła+ bufor, z bufora

Możliwość takiego wyboru umożliwia zastosowania regulatora Krypton 340 bufor w niemal każdym układzie Kocioł – bufor – Instalacja CO, CWU.

Regulator posiada również wyjście do podłączenia zdalnego sterowania.

 

WERSJE JĘZYKOWE

 

     

 

CECHY SZCZEGÓLNE

 

FUNKCJE

- algorytm PID
- możliwość podłączenia czujnika temperatury spalin
- sterowanie pompą obiegową CO
- sterowanie pompą ładującą zasobnik CWU
- sterowanie dodatkową pompą, pompą 3 (podłogową lub cyrkulacyjną lub kotłową lub pompą wymiennika)
- obsługa PILOTA lub termostatu pokojowego
- system anty zamarzania poniżej 5°C
- system anty zastania pompy CO
- możliwość ustawienia maksymalnych i minimalnych obrotów dmuchawy (praca z dmuchawami różnego typu)
- stopniowe załączanie dmuchawy od minimalnych do maksymalnych obrotów
- kontrola braku opału
- czytelny wyświetlacz LED
- łatwe w obsłudze menu

 


WERSJE WYKONANIA

Krypton 340.01 w obudowie z tworzywa sztucznego 1T. Wersja podstawowa sterownika, wyprowadzone wyjścia dla pompy CO i dmuchawy (obsługa CWU i pompy 3 po dołożeniu okablowania i czujników). W komplecie.

Krypton 340.02 w obudowie z tworzywa sztucznego 1T. Wersja CO + CWU, wyprowadzone wyjścia dla pompy CO, pompy CWU, dmuchawy (obsługa pompy 3 po dołożeniu okablowania i czujnika). W komplecie znajduje się czujnik kotła, termostat kotła, czujnik CWU.

Krypton 340.03 w obudowie z tworzywa sztucznego 1T. Wersja CO + CWU + pompa 3. W komplecie znajduje się czujnik kotła, termostat kotła, czujnik CWU, czujnik pompy 3.

 

Krypton 340 PS. Wersja w obudowie metalowej szufladowej do montażu pod izolacją kotła. Panel montowany jest w przedniej części izolacji kotła.

 UKŁAD PRACY REGULATORA

Układ z pompą CO i pompą 3 pracującą jako pompa podłogowa

Układ z pompą CO i pompą 3 pracującą jako pompa cyrkulacji CWU

Układ z pompą CO i pompą 3 pracującą jako pompa kotłowa (dogrzewająca powrót kotła)

Układ z pompą CO i pompą 3 pracującą jako pompa wymiennika ciepła