Sterownik IRYD RTZ PID 601 SW1 i SW2

  • Dodaj recenzję:
  • Symbol produktu: 73

OPIS PODSTAWOWY

IRYD RTZ Pid Fuzzy Logic KOLOR jest regulatorem przeznaczonym do kontroli pracy kotła CO z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym (z czujnikiem położenia podajnika). Regulator steruje rozbudowaną instalacją grzewczą. Specjalnie zaprojektowane menu umożliwia stopniowe uaktywnianie kolejnych funkcji oraz możliwości regulatora.

Regulator ten posiada specjalny algorytm pracy pid fuzzy logic, który po określeniu przez użytkownika maksymalnej i minimalnej mocy kotła potrafi w sposób płynny dobierać odpowiednie dawki opału w zależności od obciążenia instalacji oraz rodzaju opału. Regulator steruje w sposób ciągły pracą dmuchawy dobierając do danej prędkości dmuchawy odpowiednią ilość opału. Ponadto wersja ta wyposażona jest w dodatkowy algorytm pid wpływający na temperaturę spalin regulujący moc kotła tak aby wartość temperatury spalin nie przekraczała maksymalnej zadanej przez użytkownika. Te nowoczesne algorytmy sterowania pozwalają zaoszczędzić na ilości spalanego opału, a co za tym idzie ma to korzystny wpływ na środowisko naturalne. W Iryd RTZ PID RS zastosowano komunikację RS 232 ProND co pozwoliło rozszerzyć możliwości jego działania. RS232 ProND pozwala między innymi na podłączenie sterownika do modułu LAN. Komunikacja ta w porównaniu z 1 - Wire pozwoliła zwiększyć zakres funkcji służących do zdalnego sterowania pracą regulatora. Do pracy z kotłami dużej mocy są przeznaczone sterowniki w wersji SW1 i SW2. Wersja SW1 jest przeznaczona do kotłów, które posiadają podajnik trójfazowy o mocy do 4kW oraz dmuchawę do 0.55kW, natomiast wersja SW2 obsługuje urządzenia jednofazowe, w tym podajnik i dmuchawę do 0.55kW.

WERSJE JĘZYKOWE

 

                         

CECHY SZCZEGÓLNE

FUNKCJE

- płynne sterowanie obrotami dmuchawy do 0.55kW
- sterowanie podajnikiem z możliwością wycofania przy zacięciu (dostępne tylko w przypadku podajnika tłokowego) (SW1 - podajnik trójfazowy do 4kW, SW2 - podajnik jednofazowy do 0.55kW).
- sterowanie pompą obiegową CO
- sterowanie pompą ładującą zasobnik CWU
- sterowanie drugim obiegiem grzewczym - pompą mieszacza lub pompą instalacji podłogowej
- sterowanie siłownikiem zaworu mieszającego
- sterowanie pompą cyrkulacyjną, która może być używana w obiegu cyrkulacji CWU lub cyrkulacji CO
- obsługa dwóch PILOTÓW lub termostatów pokojowych (dwa niezależne obiegi)
- możliwość sterowania pogodowego temperaturą kotła jak i obiegiem mieszacza*
- sterowanie tygodniowe obiegu CO, mieszacza/podłogi, CWU, cyrkulacji CWU
- tryby pracy ZIMA, LATO, PRIORYTET CWU, BRAK CWU
- 5 zestawów programowalnych parametrów pomiędzy którymi można przełączać się podczas użytkowania regulatora
- obsługa czujnika otwarcia pokrywy kosza
- algorytm zliczający ilość spalanego opału
- dodatkowy algorytm pid monitorujący temperaturę spalin*
- funkcja anty zamarzania poniżej 5°C
- funkcja antystop zapobiegająca zastanie pomp

*czujnik pogodowy i czujnik spalin należy zakupić osobno.

WERSJE WYKONANIA

 

SW1 - wersja do obsługi dużych kotłów. Montaż na zabudowie kotła, obsługa urządzeń 3 fazowych. Zastosowanie obudowy z szyną DIN pozwala na montaż dodatkowych styczników np. do trójfazowych pomp

    

SW2 - wersja do obsługi dużych kotłów. Montaż na zabudowie kotła, obsługa podajnika i dmuchawy do 0.55kW. Zastosowanie obudowy z szyną DIN pozwala na montaż dodatkowych styczników np. do trójfazowych pomp.