Moduł internetowy MI-95

  • Dodaj recenzję:
  • Symbol produktu: 095
  • Producent: ProND

OPIS PODSTAWOWY

    Moduł LAN przeznaczony jest do zdalnego sterowania regulatorem pracy kotła C.O. firmy ProND wyposażonym złącze RJ12 do podłączenia panelu pokojowego PILOT (komunikacja 1-Wire) lub w złącze RJ12 przeznaczone do komunikacji RS485, RS232. Regulator współpracuje z szeroką gamą produktów firmy ProND. Możliwości i zastosowanie zależne jest od regulatora pod który niniejszy moduł jest podłączony.

    Aby korzystać z modułu LAN należy go podłączyć do zasilania oraz poprzez złącze LAN RJ-45 do sieci internetowej (możliwe jest również zastosowanie adaptera Wi-Fi). Jest to proste w obsłudze urządzenie, które nie wymaga żadnej konfiguracji. Wystarczy tylko dokonać podłączenia wg. schematu znajdującego się w instrukcji. Moduł zapewnia dużą wygodę w użytkowaniu kotła C.O. ponieważ umożliwia kontrolę nad pracą regulatora poprzez stronę internetową (pod adresem www.aplikacja.prond.pl) z dowolnego miejsca bez konieczności przebywania w pobliżu kotła. Możliwości strony zmieniają się w zależności od obsługiwanego regulatora. Aby móc korzystać z urządzenia należy dokonać rejestracji zakupionego modułu na powyższej stronie. Rejestracja jest bardzo prosta wystarczy wpisać numeru seryjny moduł znajdujący się na etykiecie urządzenia oraz podać adres e-mail użytkownika. Przy okazji zakładania nowego konta można nadać indywidualną nazwę urządzeniu oraz zabezpieczyć je kodem PIN.

 MI-95 zapewnia również możliwość podłączenia panelu pokojowego PILOT dla starszej wersji sterowników. Ponadto indywidualny kod PIN który użytkownik nadaje modułowi LAN podczas zakładania konta umożliwia udostępnianie naszego modułu do zdalnego nadzoru nad kotłem np. instalatorowi kotła lub dowolnej osobie której taki przywilej chcemy nadać. W każdej chwili można zmienić kod PIN co skutkuje cofnięciem praw do naszego modułu osobom którym wcześniej udostępniliśmy go. Funkcja ta ułatwia zarządzanie kotłownią w miejscach gdzie wymagany jest stały nadzór lub zdalny dostęp. Pomaga instalatorowi lub serwisantowi kotła zdalnie regulować w razie potrzeby parametry odpowiadające za prawidłową pracę kotła. Dodatkowo w zakładce ALARMY pojawiają się historia stanów alarmowych z datą i godziną wystąpienia.


WERSJE JĘZYKOWE


     CECHY SZCZEGÓLNEFUNKCJE

- sterowanie pracą regulatora kotła C.O

- sterowanie pracą dodatkowych modułów (np. modułem zaworu mieszającego MZM-50)

- możliwość zdalnego nadzoru nad kotłem przez instalatora lub producenta kotła 

- podgląd temperatur panujących w układzie

- alarmy - powiadamianie o ewentualnych usterkach i przekroczonych temperaturach

- możliwość nadzoru nad 10 urządzeniami na 1 koncie

- możliwość podłączenia większości regulatorów firmy ProND (*regulatory podłączane w gniazdo RS485 lub RS232/1-W w zależności od typu transmisji jaką obsługuje dany regulator)STRONA INTERNETOWA UMOŻLIWIA*:

- Sterowanie temperaturą kotła C.O

- Sterowanie temperaturą CWU

- Zmiana trybu pracy pomp

- Start/Stop pracy kotła

- Podgląd stanu opału

- Podgląd temperatury spalin

- Sterowanie pracą zaworu mieszającego

- Zdalne rozpalanie/ tryb testowy

- Ustawianie parametrów dla pracy i podtrzymania

- Ustawianie czasu pracy podajnika

- Podgląd statystyk zmian temperatury CO oraz CWU - wykres

- Możliwość podglądu alarmów jeśli się pojawiły podczas pracy regulatora

- Możliwość zmiany danych do logowania (loginu, hasła, adresu email, pinu)

 

* Wymienione powyżej funkcje nie są dostępne dla wszystkich sterowników. Możliwości modułu zależne są od regulatora pod który jest on podłączony. Możliwości poszczególnych sterowników można sprawdzić na wersji Demo strony pod adresem    https://www.aplikacja.prond.pl/DemoJs/SterownikiDemo.php